ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Nová značka na stoletém mostě proti přetížení. Řidiči ji ignorují!

Výstavba Velkého městského okruhu a uzavření Karlovy ulice vedly k přetížení Maloměřického mostu. Na mostě platí nová dopravní značka, zakazující současný průjezd více nákladních vozidel. Přesto řidiči pravidla nedodržují, hrozí jim pokuta až 1 500 Kč. Omezení platí do 16. srpna.

0

Dnes Lenka Hubingerová

Sokolové v Brně uchvátili průvodem a cvičením, potlesk burácel ulicemi i stadionem

Slavnostní průvod sokolů na stadionu přilákal desítky nadšených diváků, kteří zachycovali nezapomenutelné okamžiky. Po slavnostním nástupu následovalo dvanáct hromadných skladeb, včetně gymnastiky, jógy a akrobacie. Atmosféru vystihla Sokolská župa Jana Máchala: „Úžasná a nepopsatelná."

0

Včera Michaela Prokopová

Cyklisté i chodci v ohrožení na Žámalově:

Spolek Brno na kole a mluvčí Michal Šindelář poukazují na nedostatky, zejména neukončené cyklopruhy, a nebezpečí na křižovatkách. Projektový manažer Jan Růžička argumentuje omezením prostoru a technickými normami.

0

Před 2 dny Adam Wágner

Nový Úsek Okruhu v Brně: Řidiči Se Dočkají 18. Srpna

Brněnští řidiči se těší na otevření nové části městského okruhu na Tomkově náměstí 18. srpna. Stavba komplikovala dopravu mezi východní a severní částí města. Do té doby čeká řidiče omezení, jako třeba uzávěrka Karlovy ulice a Husovického tunelu. Práce budou pokračovat do konce roku i na dalších kritických úsecích.

0

Před 3 dny Lenka Hubingerová

Brno zavádí více zón s rychlostí 30 km/h, plošný limit neprojde

V Brně přibývá zón s rychlostním limitem 30 km/h, přičemž plošný limit se neplánuje. Aktivisté požadovali zavedení limitu na 30 km/h plošně, což městský radní Petr Kratochvíl odmítl. V oblastech s rezidentním parkováním již třicítka funguje a nové horizontální značení má zlepšit bezpečnost.

0

Před 3 dny Rebeka Schmidt

Ochutnávka vín bez rezervace: 80+ vzorků a místní vinaři

Na akci ochutnávky vín nepotřebujete rezervaci ani vstupenku, stačí jen mapa a chuť na víno. Nabídka zahrnuje přes 80 vzorků s minimálním počtem 8 od každého vinaře za cenu od 15 Kč za 0,5 dcl. Kromě vína můžete vychutnat i doplňková jídla. Akce nabízí jedinečnou atmosféru a příležitost poznat místní vinaře a jejich příběhy.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Senzorická lišta a drony zachraňují zvěř před sekačkami

Zemědělci vjíždějí do porostů vojtěšky nebo trav naposledy v září, další seč je až v květnu. Během klidu se tam vrací divoká zvěř, zejména mláďata, která jsou ohrožena. Senzorická lišta na žacích strojích, která odhalí zvěř, je řešením. Používá se také dron s termokamerou a vycvičení psi.

0

Před 6 dny Michaela Prokopová

Moravská galerie v Brně: nový bezbariérový vstup a český mobiliář

Moravská galerie v Brně otevřela druhý bezbariérový vstup a rekonstruovala nádvoří s novým mobiliářem od českých výrobců. Architekt Ondřej Chybík z ateliéru Chybik + Kristof vysvětlil propojení historických budov. Nová výstava "Umění do kapsy" nabízí edukační přístup k umění. Rekonstrukce Místodržitelského paláce probíhá postupně s plánem na další úpravy do dvou let.

0

Před 6 dny Lenka Hubingerová

Vážná nehoda autobusu u Omic: Padající strom zranil řidičku

Vážná nehoda autobusu se stala na silnici třetí třídy u Omic kvůli pádu stromu. Řidička utrpěla středně těžká zranění a byla převezena do Fakultní nemocnice Brno. Akce hasičů trvala přes 40 minut. Silnice byla neprůjezdná až do třetí hodiny ranní. Nehodu způsobily silné přívalové deště.

0

Před týdnem Adam Wágner

Do Europarlamentu kandidují Nerudová, Gregorová i "mimozemšťané"

Jihomoravští kandidáti mají v evropských volbách šanci na úspěch, přičemž mezi výrazné osobnosti patří Danuše Nerudová (STAN) a Markéta Gregorová (Piráti). Konflikty kandidatur, spekulace kolem možné role Nerudové v Evropské komisi a místní snahy o získání voličské podpory dominují předvolebnímu dění.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Lvíče v ZOO Hodonín muselo být uspáno

Samice lva v ZOO Hodonín ztratila možnost kojit mládě, což vedlo k jeho zdravotním komplikacím a nakonec k nutnosti eutanazie. Přesto prokázala u druhého mláděte výrazný pokrok v péči. Lvice, pocházející z Plzně, představuje kriticky ohrožený druh lva berberského.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Tematické zahrady ožijí o víkendu 8.-9. června

Tematické zahrady se zapojí do Víkendu otevřených zahrad 8. a 9. června 2024. Návštěvníci mohou přijít na komentované prohlídky a doprovodný program včetně výstav floristických objektů. Akce, inspirovaná britským Open Garden & Squares Weekend, prezentuje význam vegetace a historie zahrad.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Opilý vandal ničil auta na Fryčajově ulici, škoda 120 tisíc korun

V brně na ulici Fryčajova byl v noci zatčen opilý vandal, který demoloval zaparkovaná auta. Policie ho zadržela s naměřeným alkoholem 1,29 promile. Škoda na rozbitých vozech činí 120 tisíc korun. Muži nyní hrozí až roční vězení za poškození cizí věci.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Zetor v Brně propustí 160 zaměstnanců kvůli optimalizaci výroby

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors propustí 160 ze 300 zaměstnanců kvůli změnám ve výrobním procesu, které budou plně implementovány v roce 2025. Zaměstnanci obdrží zvýšené odstupné a pomoc při hledání nové práce.

0

Před týdnem Adam Wágner
Kotlíkové dotace