Hudební Večer v Lednici - Špaček a Sekera ohromí klasickými díly

Večer plný hudebních požitků v Zámecké jízdárně v Lednici dne 5. října nabídne vystoupení houslisty Josefa Špačka a klavíristy Miroslava Sekery. Na programu jsou díla od Beethovena, Liszta, Smetany a Sibelia.

0

Rebeka Schmidt (Před 3 dny)

40 % násilných trestných činů zůstává v ČR nevyřešeno

Podle nejnovějších statistik zůstává v České republice asi čtyřicet procent násilných trestných činů nevyřešeno. Problematické jsou Moravskoslezský a Plzeňský kraj, druhá Praha.

3

Rebeka Schmidt (Před 4 dny)

Florenc slaví 50 let metra unikátními nástěnnými malbami

Oslava 50. výročí pražského metra přinesla stanici Florenc dvě nástěnné malby od umělců Michala Škapy a Matěje Olmera. Tyto díla, vytvořená během nočních směn, vnímají metro jako „bránu do města“.

4

Michaela Prokopová (Před 5 dny)

Japonský speciál v Riegrových sadech: Pokémonová mánie pokračuje!

Přijďte na Pokémonový speciál v Riegrových sadech a objevte svět japonských a anglických Pokémon karet!

0

Michaela Prokopová (Před 5 dny)

Kouzlo Hudby na Jezeří: Koncert pro Přátele č. VI

V sobotu 27. července 2024 se na zámku Jezeří odehraje výjimečný komorní koncert, kde zazáří člen České filharmonie Lukáš Moťka a klavíristka Anna Gaálová. Nenechte si ujít večer plný nádherné hudby v podání našich předních umělců..

0

Michaela Prokopová (Před 5 dny)

Vodní buvoli pomáhají obnovit biotopy u Pouzdřan

Mohutní bíložravci, tři samice vodních buvolů Stella, Duo a Luna, byli vypuštěni u Pouzdřan, aby pomohli s revitalizací oblasti zasažené invazivními rostlinami. Tento projekt, inspirovaný úspěchy v NP Podyjí s exmoorskými poníky, slibuje podporu biodiverzity a obnovu přírodních biotopů.

0

Lenka Hubingerová (Před 5 dny)

Nechte se vtáhnout do historie - večerní hrané prohlídky v kapli hradu Kámen

Zažijte jedinečnou atmosféru večerních hraných prohlídek v kapli hradu Kámen. Připojte se k interaktivnímu představení „Ze života kaple“ a ponořte se do historie této fascinující památky.

0

Ester Vohradská (Před 5 dny)

Železniční nehoda mezi Břeclaví a Lednicí. Dva historické vozy vykolejily

Na trati mezi Břeclaví a Lednicí došlo k železniční nehodě, při které vykolejily dva historické přívěsné vozy. Lokomotiva zůstala nepoškozena. Zavedena byla náhradní autobusová doprava.

0

Rebeka Schmidt (Před 6 dny)

Pocta Edith Piaf: Radka Fišarová zazpívá v Chuchelně

V sobotu 24. srpna od 20:30 se v malebném prostředí Zahradního centra v Chuchelně u Semil rozezní tóny českých a francouzských šansonů v podání Radky Fišarové.

0

Lenka Hubingerová (Před 6 dny)

Spory o dejvickou nádražní restauraci. Veřejnost se postavila za zachování

Spor mezi Správou železnic (SŽ) a provozovatelem dejvické „nádrážky“ trvá několik let kvůli zvýšení nájmu, což vyvolalo podporu veřejnosti a petici.

0

Adam Wágner (Před 6 dny)

Nový nájezd na D2 v Pavlovicích - lepší doprava a ekonomika

Město Velké Pavlovice bude mít nový přístup na dálnici D2 směrem do Brna a na Slovensko, což zlepší dopravu a ekonomické možnosti regionu. Projekt, podpořený Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), oživuje plán starý 15 let.

0

Michaela Prokopová (Před 6 dny)

Rock Fest Hořice na Šumavě: Nezapomenutelný zážitek léta 2024

Připravte se na strhující rockový zážitek pod širým nebem v Hořicích na Šumavě! Už 20. července 2024 se zastřešený amfiteátr promění v místo plné nesmrtelných rockových pecek a legendárních osobností české hudební scény.

0

Miroslav Pucholt (Před 6 dny)

Pardubické letiště v rekordní ztrátě 41,4 mil. Kč

Společnost East Bohemian Airport (EBA), provozující pardubické letiště, zaznamenala za minulý rok ztrátu 41,4 milionu korun, což je o 10 milionů více než předchozí rok.

0

Lenka Hubingerová (Před 6 dny)

Habsburkové v Českých zemích: Císaři k službám, sobě ke slávě

Zámek Hrádek u Nechanic se letos připojuje k projektu "Po stopách šlechtických rodů" s podtitulem "Habsburkové – domovem i v Českých zemích". Tento historický projekt odhaluje fascinující spojitosti Habsburků s našimi zeměmi a jejich zámky.

0

Adam Wágner (Před týdnem)

Brno získá v roce 2026 nové transplantační centrum za 2 miliardy

Ve Fakultní nemocnici Brno zahájili výstavbu nového sídla Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH). Stavba v areálu FN Brno v Bohunicích, která přinese moderní prostory a zvýší kapacitu lůžek o 35, by měla být dokončena v roce 2026.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)