Online Před 3 měsíci

Vzácný lev Berberský v Hodonínské zoo

V hodonínské zoo se narodil mladý lev berberský. Pavilon je však částečně uzavřen pro veřejnost, aby zajistil klid nové dvojici. Mladý lev je druhý pokus o chov, první mládě tragicky zemřelo.

Blog
Před 3 dny
REGIONBRNO.CZ

Po mecenášce Babyboxů pojmenovali odloženou dívku

Osmdesátiletá Eva Němcová, soukromý podporovatel babyboxů, byla oceněna pojmenováním nově narozené dívky po ní. Eva Němcová, která byla sama sirotek a bezdětná, věnovala většinu svého majetku babyboxům.

Blog
Před 4 dny
REGIONBRNO.CZ

Nemocnice sv. Anny pěstuje vlastní léčebné konopí

Brněnská fakultní nemocnice sv. Anny se stala první v Česku, která sama pěstuje léčebné konopí. Kromě poskytování konopných přípravků se nyní věnuje i jejich výrobě a šlechtění. Cílem je zvýšení dostupnosti léčebného konopí pro pacienty.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Meda a Jan Mládkovi na zámku Rosice

Meda a Jan Mládkovi, významné osobnosti poválečného exilu a propagátoři české kultury, jsou připomínáni na výstavě na zámku Rosice. Meda Mládková, zesnulá v květnu 2022, byla zakladatelkou pražského Musea Kampa.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Speciální UV přístroj chrání květy před mrazem

Nástup jarních mrazů se testuje na několika evropských vinicích pomocí technologie nazývané mrazuvzdornost. Francouzský výzkumník Francois Sement vysvětlil, jak tato technika funguje a upozornil na potřebu její aplikace min. 48 hodin před příchodem mrazu. Jde o první pokus tohoto druhu v ČR.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Den pro rodinu

Dne pro rodinu nabízí bohatý program včetně sportovních ukázek, loutkového divadla, dětských aktivit a prezentace služeb. Akce se koná za příznivého počasí v prostoru knihovny a náměstí Hrdinů-gymnázium.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Vincour opouští led, vrací se do Komety ve sportovním úseku

Bývalý hráč NHL a KHL a odchovanec Komety Brno, Tomáš Vincour, ukončil svou hokejovou kariéru. Vincour oznámil, že místo pokračování na ledě se rozhodl pomáhat týmu mimo led.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Mladiství pachatelé potrestáni za brutální útok a krádež

První soudní slyšení s mladistvými se konalo za vyloučení veřejnosti. Někteří účastníci byli už odsouzeni za loupež a výtržnictví s podmíněnými tresty. Mladiství jsou také povinni nahradit způsobené škody.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Sady Starý Lískovec lákají k rozkvetlým broskvoním

Otevřené Sady Starý Lískovec lákají veřejnost na tisíce rozkvetlých broskvoní a švestek. Nabízí jedinečný zážitek a oázu klidu v jarní přírodě. Navštivte toto místo pro rodinný výlet či fotografickou inspiraci.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

MotoGP součástí Formule 1 ?

Jednání o akvizici MotoGP probíhá, aby se stalo součástí Formule 1. Tento krok by mohl stát více než 100 miliard korun a znamenal by sjednocení obou motoristických soutěží pod jednou vlajkou.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Stovka selat zahynula při nehodě kamionu u Znojma

Kamion s 500 selaty se převrátil na Znojemsku. Přibližně 100 zvířat na místě uhynulo a 8 s vážnými zraněními bylo utraceno. Příčina nehody zatím není jasná. Řidič kamionu byl lehce zraněn.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ