ZPRÁVY Ekonomika Brno

Nová značka na stoletém mostě proti přetížení. Řidiči ji ignorují!

Výstavba Velkého městského okruhu a uzavření Karlovy ulice vedly k přetížení Maloměřického mostu. Na mostě platí nová dopravní značka, zakazující současný průjezd více nákladních vozidel. Přesto řidiči pravidla nedodržují, hrozí jim pokuta až 1 500 Kč. Omezení platí do 16. srpna.

0

Dnes Lenka Hubingerová

Cyklisté i chodci v ohrožení na Žámalově:

Spolek Brno na kole a mluvčí Michal Šindelář poukazují na nedostatky, zejména neukončené cyklopruhy, a nebezpečí na křižovatkách. Projektový manažer Jan Růžička argumentuje omezením prostoru a technickými normami.

0

Před 2 dny Adam Wágner

Nový Úsek Okruhu v Brně: Řidiči Se Dočkají 18. Srpna

Brněnští řidiči se těší na otevření nové části městského okruhu na Tomkově náměstí 18. srpna. Stavba komplikovala dopravu mezi východní a severní částí města. Do té doby čeká řidiče omezení, jako třeba uzávěrka Karlovy ulice a Husovického tunelu. Práce budou pokračovat do konce roku i na dalších kritických úsecích.

0

Před 3 dny Lenka Hubingerová

Brno zavádí více zón s rychlostí 30 km/h, plošný limit neprojde

V Brně přibývá zón s rychlostním limitem 30 km/h, přičemž plošný limit se neplánuje. Aktivisté požadovali zavedení limitu na 30 km/h plošně, což městský radní Petr Kratochvíl odmítl. V oblastech s rezidentním parkováním již třicítka funguje a nové horizontální značení má zlepšit bezpečnost.

0

Před 3 dny Rebeka Schmidt

Vážná nehoda autobusu u Omic: Padající strom zranil řidičku

Vážná nehoda autobusu se stala na silnici třetí třídy u Omic kvůli pádu stromu. Řidička utrpěla středně těžká zranění a byla převezena do Fakultní nemocnice Brno. Akce hasičů trvala přes 40 minut. Silnice byla neprůjezdná až do třetí hodiny ranní. Nehodu způsobily silné přívalové deště.

0

Před týdnem Adam Wágner

Zetor v Brně propustí 160 zaměstnanců kvůli optimalizaci výroby

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors propustí 160 ze 300 zaměstnanců kvůli změnám ve výrobním procesu, které budou plně implementovány v roce 2025. Zaměstnanci obdrží zvýšené odstupné a pomoc při hledání nové práce.

0

Před týdnem Adam Wágner

Rozšíření ZŠ Gajdošova za 70 milionů

V městské části Židenice narůstá počet obyvatel, což vede k nedostatku místa ve školách. ZŠ Gajdošova prošla přístavbou za 70 milionů Kč, financovanou městem Brno a zřizovatelem. Nová jídelna a šatny zvýšily kapacitu školy.

0

Před 2 týdny Lenka Hubingerová

Do Prahy na letište za 2,5 hodiny?

Od 1. června bude k dispozici nové přímé autobusové spojení mezi Brnem a Letištěm Václava Havla v Praze. Spoj provozuje Gepard Express a cesta trvá dvě hodiny a dvacet pět minut. Denně pojedou čtyři spoje, od 15. července se počet zvýší na sedm. Jednosměrná jízdenka stojí 390 korun.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt

Čeští vědci naučili bakterie zpracovávat rostlinný cukr

Tým vědců z Masarykovy univerzity v Brně vyvinul metodu, jak adaptovat bakterie Pseudomonas putida na zpracovávání xylózy, cukru nacházejícího se v rostlinné biomase. Tento objev může zlevnit a rozšířit biotechnologickou výrobu látek, včetně léčiv a biopaliv.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Začala demolice nádraží Brno-Královo Pole

Dělníci začali bourat budovy nádraží Brno – Královo Pole, které se nahradí novou halou začátkem června. Demolice by měla trvat tři dny, celkově však do 20. června. Provizorní buňky nyní poskytují služby cestujícím. Nová přestavba usnadní přístup přes Myslínovu ulici. Náklady jsou odhadovány na tři miliardy korun.

0

Před 2 týdny Lenka Hubingerová

Brněnské stavební úřady se centralizují - hledají se noví zaměstnanci

Brněnské stavební úřady projdou zásadní změnou, kdy od července zůstane pouze jeden centrální úřad v Orlí ulici. Sloučení přináší organizační i personální výzvy, mnoho úředníků neplánuje přechod na nové pracoviště.

0

Před 2 týdny Adam Wágner

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

0

Před 3 týdny Adam Wágner

Prostory bývalé Bohémy nabídne město k pronájmu

Brněnští radní schválili záměr pronájmu prostor určených pro podnikání v Janáčkově divadle. Nabídkové řízení zajistí městská společnost CD CENTRUM COMS.

0

Před 3 týdny Miroslav Pucholt
Kotlíkové dotace