Online Před 2 měsíci

Hodonínští občané a odborníci bojují proti klimatickým změnám

Občané Hodonína spolupracují na adaptační strategii ke zmírňování dopadů klimatických změn na jejich město. Do projektu jsou zapojeni odborníci z Nadace Partnerství a organizace Člověk v tísni. Strategie bude zahrnovat jak urbanizované oblasti, tak okolní krajinu.

Blog
Včera
REGIONBRNO.CZ

Nová kaple v Nesvačilce za 24 milionů korun

V obci Nesvačilka v Brněnsku byla slavnostně otevřena nová kaple, na které se místní podíleli více než deset let. Stavba byla podpořena místními i dárci z celé republiky, včetně řady významných osobností. Celkové náklady dosáhly 24 milionů korun.

Blog
Před 3 dny
REGIONBRNO.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Botanici mapují ústup původních rostlin vlivem klimatu

Česká krajina a ekosystémy prochází změnami, vlivem zániku tradičního hospodaření mizí specializované druhy rostlin z rašelinišť, světlých lesů, suchých trávníků a málo produktivních pastvin. I klimatické změny ovlivňují flóru, rostou teplomilné a nepůvodní rostliny.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Za týrání zvířat 3 roky v cele

Znojemský soud rozhodl v případu týrání zvířat na hrabětických jatkách. Jeden k nepodmíněnému trestu, druhý k podmíněnému a třetí k peněžitému trestu. Pravomocně odsouzený Jakub Krnáč dostal tříletý trest odnětí svobody.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

LGBTQ+ komunita uzavřela týden plný queer akcí

Duhový průvod sloužící jako podpora LGBTQ+ komunitě uzavřel týden plný queer akcí. Bezpečnostní opatření byla prioritní vzhledem k minulosti s extremistickými útoky. Festival letos pořádán potřetí s rozpočtem okolo dvou milionů korun. Hlavním cílem průvodu je oslava rozmanitosti a viditelnost komunity, ne protest.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Opravy křižovatky smrti způsobí třítýdenní omezení

Silniční okružní křižovatka v Brně byla poškozena intenzivním provozem nákladních vozidel a vyšší úrovní podzemní vody. Opravy zahrnují nahrazení žulové obruby ocelobetonovým věncem, které financuje společnost Swietelsky Stavební.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Brno chystá stavební "superúřad"

Stavební “superúřad” v Brně plánuje shromáždit úředníky spravující agendu rozvoje města na jedno místo. Původní plán počítal se 100 úředníky, ale číslo vzrostlo na 203. Nový úřad má být v budově České pošty v centru Brna. Cena úprav budovy se odhaduje na 50 milionů Kč.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Barushow – Za oponou mysli

Přijďte na Barushow a naučte se ovládat své myšlenky. Lektorka Barbara Šušková nabídne pochopení myšlenkových vzorců, jak utišit vnitřního kritika a být pozitivní ve světě plném negativních informací.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Muž, který shodil turistu z hradeb dostal 10,5 roku vězení

V Brně byl Maďar odsouzen k 10,5 letům vězení za pokus o vraždu po incidentu u hradu Špilberk, kdy napadl muže, který spadl ze zdi hradu. Oběť útoku přežila, ale stále se potýká s vážnými následky.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Pivní šalina zve na nevšední jízdu po Brně

Brněnský dopravní podnik představil pivní tramvaj jako novou atrakci pro milovníky pivních zážitků. Tramvaj, která nahrazuje Šalina Pub, nabízí nový design a vybavení. Pronájem tramvaje začíná na 4 500 Kč bez DPH za hodinu.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Zájem o dotace na kreativní projekty roste

Jeden a půl milionu korun rozděluje město Brno každý rok ve dvou výzvách mezi žadatele z kulturních a kreativních odvětví. Do poslední výzvy dorazilo 29 žádostí. O jejich podpoře dnes rozhodlo brněnské zastupitelstvo.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Chřest sklizen o měsíc dříve díky teplému počasí

Příznivé jarní teploty umožnily včasný začátek sklizně chřestu v Znojemsku, o téměř měsíc dříve než loni. Teplé počasí přispělo k rychlejšímu růstu chřestu a následné předčasné sklizni.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Opilý taxikář srazil seniora a zmizel

V centru města došlo k incidentu, kdy vozidlo řízené mužem srazilo 72letého chodce na přechodu. Hlídka městské policie zasáhla a zadržela řidiče, který měl 1,8 promile alkoholu a podlehl několika trestným činům. Druhý muž unikl, ale byl popsán svědky.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ