Offline

Brno-střed má nový jedlý park za 5 milionů

V městské části Brno-střed vznikl jedlý park, který stál pět milionů korun. Architektka Eva Wagnerová zmínila, že v parku rostou třešně, meruňky a jahody. Starosta Vojtěch Mencl zdůraznil, že park je součástí strategie zpřístupňování Kraví hory. Park nabízí dětské atrakce a přátelskou atmosféru.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Virtuální realita pomáhá s výukou první pomoci na zdravotnických školách

Virtuální realita se stává inovativním nástrojem pro výuku první pomoci na středních zdravotnických školách. Studenti si díky speciálním brýlím a softwaru mohou prakticky vyzkoušet první pomoc v různých simulovaných prostředích.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Brněnští hasiči nadchli na Dni otevřených dveří

Brněnští hasiči uspořádali na centrální hasičské stanici Den otevřených dveří. Návštěvníci viděli ukázky stabilizace budov, dopravní nehody a vyprošťování.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Ostravští atleti míří na mistrovství Evropy

Ostravští atleti se pilně připravují na nadcházející mistrovství Evropy. Mezi hlavní postavy patří nadějný oštěpař, jenž analyzoval svou formu po přípravném soustředění a cílem je přístupit v Římě v nejlepší kondici. V boji se silnými soupeři, jako je Julian Weber, věří, že klíčová bude precizní příprava.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Lvíče v ZOO Hodonín muselo být uspáno

Samice lva v ZOO Hodonín ztratila možnost kojit mládě, což vedlo k jeho zdravotním komplikacím a nakonec k nutnosti eutanazie. Přesto prokázala u druhého mláděte výrazný pokrok v péči. Lvice, pocházející z Plzně, představuje kriticky ohrožený druh lva berberského.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Euforie v Česku díky mistrovství světa v hokeji

Česká republika se ponořila do vlny euforie díky mistrovství světa v hokeji, konanému v pražské O2 areně. Premiér Fiala chválil akci jako fantastickou reklamu pro zemi, zatímco hokejisté jako Roman Červenka oslavovali úspěchy s fanoušky.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Opilý vandal ničil auta na Fryčajově ulici, škoda 120 tisíc korun

V brně na ulici Fryčajova byl v noci zatčen opilý vandal, který demoloval zaparkovaná auta. Policie ho zadržela s naměřeným alkoholem 1,29 promile. Škoda na rozbitých vozech činí 120 tisíc korun. Muži nyní hrozí až roční vězení za poškození cizí věci.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Akvaponická farma Future Farming v Brně zkrachovala

Akvaponická farma Future Farming v Brně, která kombinovala chov ryb a pěstování rostlin, zkrachovala. Problémy firmy jsou připisovány jejímu obchodnímu modelu a platební neschopnosti. Odborníci zdůrazňují, že akvaponie je složitá metoda, která vyžaduje pečlivé nastavení.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Prostory bývalé Bohémy nabídne město k pronájmu

Brněnští radní schválili záměr pronájmu prostor určených pro podnikání v Janáčkově divadle. Nabídkové řízení zajistí městská společnost CD CENTRUM COMS.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Sága rodu Marxů - oživení Marxovy ideje v Brně

Inscenace "Sága rodu Marxů" v brněnském Divadle Husa na provázku oživuje postavu Karla Marxe a klade otázky ohledně spravedlnosti a rovnosti. Režisér Jan Mikulášek spolu s hercem Daliborem Bušem zkoumá ambivalence spjaté s Marxem a otázku, zda je stále možné snít o lepším světě.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

První městský holubník na střeše magistrátu

V rámci regulace počtu holubů Brno staví první městský holubník na střeše budovy magistrátu. Projekt realizují studenti středních škol zaměřených na stavební řemesla. Jde o potenciální řešení problému s místní holubí populací. Plánuje se také výměna holubích vajec za falešná k regulaci populace.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Komentátor Milan Antoš vážně zraněn při nehodě u Letňan

Po vážné dopravní nehodě nedaleko stanice metra Letňany je bývalý hokejista Milan Antoš v nemocnici se závažnými zraněními, včetně deseti zlomenin a protržené plíce. Nehodu způsobil řidič odbočujícího vozidla, který Antoše pravděpodobně přehlédl.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Nové validátory v Brně: Kup si jízdenku přímo v autobuse

Nová linka 304 v Brně představí nový typ validátoru, který umožňuje pasážerům koupit jízdenku přímo v autobuse. Validátory jsou již instalovány v devíti vozech, ale Kordis plánuje rozšířit tento systém na další linky a autobusy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Zahájení železniční výluky mezi Střelicemi a Rapoticemi

Sedmiměsíční železniční výluka začala na úseku mezi Střelicemi a Rapoticemi. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu. Probíhá zde modernizace železnice, zahrnující zdvojkolejnění a elektrifikaci tratě.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ