Offline

Digitální revoluce pohřebnictví. Brno a Břeclav vpřed!

Pohřebnictví v Česku prochází digitální revolucí. Mnohá města, například Brno či Břeclav, již na digitální pasportizaci hrobů přešla. Tento proces zjednodušuje správu hřbitovů, umožňuje návštěvníkům snadno najít hroby a správcům efektivněji pracovat.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Přestavba brněnského nádraží za 73 miliard začne v roce 2028

Brno čeká přestavba železničního uzlu včetně přesunu hlavního nádraží na jih k dolnímu nádraží za 73 miliard Kč, stavba proběhne v letech 2028-2035. Projekt schválila centrální komise ministerstva dopravy. Financování se rozhodne později, možná formou PPP projektu. Cílem je zvýšit kapacitu nádraží a připravit ho na vysokorychlostní tratě.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Oprava mostu Otakara Ševčíka: První polovina hotová, doprava přesměrována

Oprava první poloviny mostu Otakara Ševčíka v Brně je téměř dokončena. Doprava bude od pátku přesměrována na opravenou část, aby mohla začít práce na druhé polovině mostu. Kvůli nečekaným problémům se stavbou má projekt půlroční zpoždění a navýšení rozpočtu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Biotopy a koupaliště na jižní Moravě otevřeny

Otevírání biotopů a koupališť na jižní Moravě pokračuje. Většina koupališť, včetně těch v Lysicích a Křtinách, již zahájila provoz nebo plánuje otevřít do konce června. Brněnská Riviéra zažívá vysoký zájem, zatímco Hustopeče otevřou až v srpnu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Brno zavádí striktní pravidla pro vjezd aut do centra

Brněnský magistrát zpřísňuje pravidla pro vjezd aut do centra města kvůli neoprávněným vjezdům a špatnému parkování v pěší zóně. Plánuje umístit květináče a zvažuje zavedení výsuvných sloupků, ale čelí logistickým výzvám. Cílem je vytvořit klidnější a bezpečnější prostředí pro pěší.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Mikulov bojuje proti soudnímu rozhodnutí o hrobce

Město Mikulov se postavilo proti nedávnému soudnímu rozhodnutí, které Dietrichsteinskou hrobku přisoudilo Mercedes Dietrichsteinové. Starostka Jitka Sobotková tvrdí, že soud ignoroval městské argumenty a Benešovy dekrety.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Bugla dostal nižší verdikt za žhářský útok

Soud otočil verdikt z pokusu o vraždu proti Jaroslavu Buglovi a přiznal nižší trest. Bugla zapálil vysoce hořlavý materiál u dveří, kde byli dva lidé omámeni. Incident způsobil těžká zranění. Soud uznal, že Bugla chtěl spíše trestat než zabít. Očekává se možná odvolací lhůta.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Tematické zahrady ožijí o víkendu 8.-9. června

Tematické zahrady se zapojí do Víkendu otevřených zahrad 8. a 9. června 2024. Návštěvníci mohou přijít na komentované prohlídky a doprovodný program včetně výstav floristických objektů. Akce, inspirovaná britským Open Garden & Squares Weekend, prezentuje význam vegetace a historie zahrad.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Hologramy oživují artefakty v Moravském židovském muzeu

Nově otevřená expozice v Moravském židovském muzeu Malý Mehrin v Brně využívá hologramy k oživení židovských artefaktů. Návštěvníci mohou vidět mimo jiné purimovou masku, interaktivně se seznámit s digitalizovanými předměty nebo ochutnat čerstvé pečivo.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Přesměrování turistické trasy kolem jeskyně Jáchymky

Sokol stěhovavý si v Moravském krasu zvolil hnízdění, turistické trasy kolem jeskyně Jáchymky kvůli ochranu druhu musí být přesunuty. Sokol si letos vybral pro hnízdo jiné místo, než byla Býčí skála. Změny tras by mohly narušit návštěvníky, zvláště ty s fyzickými omezeními.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Mistrovství České republiky v blendování vína

Pátý ročník Mistrovství ČR v blendování vína Winemeritage se koná 16. května 2024 v Hvězdárně a planetáriu Brno. Týmy z celé republiky budou soutěžit ve vytváření cuvée z bílých moravských vín.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONBRNO.CZ

40. ročník pochodu do Ratíškovic

Tradiční turistický pochod kolem Ratíškovic láká každoročně až tisíc pěších i cyklistů z Ratíškovic i okolí. Založený před 41 lety, nabízí pět různě dlouhých tras a je součástí místního kulturního života. Jubilejní 40. ročník proběhl úspěšně a 41. ročník je plánován na 8. května 2024.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONBRNO.CZ