Online Před 3 měsíci

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před 5 dny
REGIONBRNO.CZ

Oslavy otevření zahradního ráje Arnoldovy vily

Arnoldova vila slaví otevření své zahrady, která bude přejmenována na Park Cecilie a Cornela Hože. V programu najdete komentovanou prohlídku s docentem Přemyslem Krejčiříkem. Událost přináší kulturu, historii a občerstvení zdarma.

Blog
Před 5 dny
REGIONBRNO.CZ

Rekonstrukce centra pro bezdomovce za 300 milionů

Diecézní charita Brno chystá na podzim renovaci svého centra pro bezdomovce za 130 milionů korun. Během oprav se centrum dočasně přesune do bývalého domova pro seniory sv. Ludmily v Židenicích, což vyvolává obavy místních obyvatel i městské části.

Blog
Před 6 dny
REGIONBRNO.CZ

Brněnský umělec oživuje historii vily Löw-Beer

Brněnský umělec představuje své nové práce inspirované historií vily Löw-Beer a osudy jejích majitelů na počátku 2. světové války. Výstavu lze navštívit denně kromě pondělí v rámci běžné prohlídky vily, bez příplatku.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Řešení pro nedostupné bydlení?

V ČR je vlastní bydlení pro mnohé nedostupné, a to nejvíce postihuje mladé absolventy a rodiny s dětmi. Problém je nyní na státu, který by mohl přijmout opatření podobná Polsku, kde zavedli státem garantované 2% hypotéky. Další možností je zjednodušení procesu povolování nových staveb.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Silné mrazy uštědřily českým vinicím devastující ránu

Silné mrazy způsobily značné škody v českých vinicích, což vyvolává obavy o velké ztráty u malých i velkých producentů. Škody jsou velmi variabilní a hlavně závisí na lokalitě vinic, přičemž nejpostiženější jsou nížiny a vyšší polohy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Druhý programátorský hackaton byl mimořádný

Město Brno o uplynulém víkendu uspořádalo společně s uskupeními Czechitas a BrnoAI druhý městský hackaton. Jedná se o akci, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na inovativním projektu.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Nový partner české fotbalové ligy

Českou fotbalovou ligu čeká velká změna. Novým generálním partnerem se stává sázková kancelář Chance, která nahradí Fortunu. Chance přispěje částkou 260 milionů korun, což je výrazný nárůst oproti předchozím 80 milionům od Fortuny.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

ČKD Blansko se potýká s finančními problémy

ČKD Blansko, strojírenský gigant, se potýká s finančními problémy a míří do insolvence, s dluhem přes 300 milionů korun. Firma uvádí kombinaci inflace a ruských sankcí jako hlavní příčiny finančních potíží.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

V Brně začíná renovace kulturního centra CO.LABS

Kulturní centrum CO.LABS zahajuje rozsáhlou rekonstrukci. Kromě propojení prostorů do jednoho tvůrčího místa se centrum zabývá také bezbariérovostí, modernizací, zkvalitněním infrastruktury a celkovou revitalizací původních i nově získaných prostorů.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Růst cen kakaa - špatná úroda

Ceny kakaa strmě rostou hlavně díky finanční spekulaci. Obchodníci s kakaem se musí chránit proti poklesu cen termínovými smlouvami, což vede k finančním problémům při prudkém růstu cen.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Brno přivítá na 900 handicapovaných sportovců

Významná mezinárodní akce se vrací do Brna. Radní dnes doporučili zastupitelům, aby odsouhlasili dotaci ve výši 2 000 000 korun pro spolek Emilova sportovní, z. s., jenž připravuje 13. ročník Evropských her handicapované mládeže Emil Open.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Šílenství v UFC - soupeř pokousal rivala

UFC čelí neobvyklému incidentu, kdy jeden z bojovníků pokousal soupeře v průběhu zápasu. Šéf UFC, Dana White, vyjádřil nečekanou odměnu pro pokousaného bojovníka, zatímco pachatel byl okamžitě vyhozen ze soutěže.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Pokles porodnosti ovlivní světovou ekonomiku: Studie varuje před výzvami migrace

Studie v medicínském časopise The Lancet varuje před dramatickými demografickými změnami kvůli klesající porodnosti ve třech čtvrtinách zemí do 25 let. Změna může nebezpečně ovlivnit sociální, ekonomické, environmentální a geopolitické sféry.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ