Do kin míří film Cesta do Tvojzemí, postavě námořníka propůjčil hlas influencer Kovy

Další postavy namluvili Cina, Myšička, Issová, Vondráček, Neužil či Lábus.


Postavu námořníka z parní lodi namluvil influencer a youtuber Karel „Kovy“ Kovář v novém slovensko-česko-belgickém animovaném filmu Cesta do Tvojzemí o napínavé cestě za záchranou světa fantazie, který do kin vstoupí 11. srpna. Ve snímku vyprávějícím příběh desetiletého Rikiho, jeho nové drzé kamarádky Emmy a opičáka Tidlinga, kteří se vydávají na dobrodružnou výpravu z reálného světa do magického Tvojzemí, zazní i dalšími výraznými hlasy herců, jako jsou Jan Cina, Jan Vondráček, Klára Issová, Martin Myšička, Václav Neužil nebo Jiří Lábus. Do kin film uvádí společnost Forum Film. Video s Kovym: https://youtu.be/0HMNoCPynp0

„Animovanou formu zbožňuji. Otevírá brány fantazie a kreativity. Řada mých oblíbených filmů nebo seriálu je animovaná a Cesta do Tvojzemí mi navíc svým promyšleným 3D zpracováním připomíná jednu z mých oblíbených videoher. Věřím, že to pro diváky bude osvěžující styl, který na plátně nejspíš ještě neviděli. Tento příběh je o lásce, přátelství, důvěře i odvaze a každý si v něm něco najde – ať už je na světě pár let, nebo pár dekád,“ říká Kovy. Na námořníkovi Kovyho zaujala jeho přímočarost a smysl pro humor. „Námořník je postava s přesahem, je to takový bodrý týpek, který ,hláškuje’. Bavilo mě to moc, byla to hezká dabingová jednohubka. Moje tvorba má kořeny v dabingu a parodiích – začínal jsem s nimi na svém youtubeovém kanále. Je skvělé na to navazovat,“ dodává Kovy. 

Snímek Cesta do Tvojzemí dětské diváky zavede daleko za hranice dětských hřišť, do úžasného světa fantazie nazvaného Tvojzemí. Opice a krkavci tu mluví lidskou řečí a po zlatých pouštích se procházejí neuvěřitelné stroje, které fungují v dokonalém souladu s přírodou. Desetiletý Riki uteče do Tvojzemí ze svého domova v reálném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem. Tento kamenný zdroj velké síly, který chce každý získat, se ukryje v Rikiho srdci. Hlavní hrdina  se tak musí pečlivě rozhodnout, s kým bude toto tajemství sdílet –  zda se svou novou kamarádkou Emmou, opičím generálem Tidlingem, robotem a poradcem prezidenta Tvojzemí Kovomanem nebo dokonce s kapitánem parní lodi. Tak začíná Rikiho napínavá cesta za záchranou vlastního života i světa fantazie. Titulní píseň k filmu Cesta do Tvojzemí nazvanou Ve hvězdách nazpívala hvězda Česko Slovenské SuperStar Celeste Buckingham, která je i spoluautorkou hudby. Song má i anglickou a slovenskou verzi pro zahraniční trh. 

Ambiciózní celovečerní snímek producentů Petra Badače a Barbory Budinské s rozpočtem 94 miliónů korun prošel filmovým fóry na festivalech v Chorvatsku, Švýcarsku, Německu a Francii a pracovalo na něm více než patnáct výtvarníků a animátorů z celé Evropy, od Irska po Českou republiku. Cesta do Tvojzemí tak vyniká promyšleným výtvarným stylem s detailními pozadími evokujícími epický videoherní pocit tolik přitažlivý pro mladé diváky, kteří už hledají něco víc než „dětskou“ animaci. Výtvarný koncept filmu čerpá ze stop-motion vizuality, která byla inspirací pro stylizaci postav a prostředí a tvorby textur. Výtvarný koncept je však přenesený do digitálního prostředí a film je animovaný jako klasický CGI 3D film. Jedinečnost technologického zpracování spočívá ve využití herního enginu Unity při finalizování filmu a renderování.  „Práce na filmu Cesta do Tvojzemí pro mě znamenala 4 324 dnů čisté radosti z práce a velmi mě těší, že film konečně uvidí malí i velcí diváci. Jde o napínavý příběh, ve kterém hlavní hrdina Riki zažívá spoustu dobrodružství, poznává nové kamarády a světy. Je to jako jízda na horské dráze plná vzrušení a nečekaných zvratů,“ říká režisér Peter Budinský.

Film vznikl v koprodukci společností plutoon (Slovensko), BFILM.cz (Česká republika), The Pack (Belgie) a RTVS, snímek podpořily Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, belgický fond screen.brussels, Ministerstvo kultury SR, vlámský filmový fond VAF, program MEDIA a Bratislavský kraj.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Kotlíkové dotace

Hlavní zprávy