Harmonogram zavádění oblastí placeného stání pro letošní rok prošel úpravami

Zavádění nových oblastí placeného stání ve více etapách a přidání dvou zcela nových. To je hlavní změna v aktualizovaném harmonogramu rozšiřování rezidentního parkování pro letošní rok. Novou verzi dnes schválili brněnští radní.


„Oproti původnímu harmonogramu jsme zavádění rezidentního parkování do nových oblastí rozdělili do jedenácti etap oproti původním pěti. Vede nás k tomu zkušenost z loňského roku, kdy bylo zaváděno více oblastí najednou, což vedlo k velkému vytížení pracoviště pro vydávání parkovacích oprávnění. Přestože si lidé mohou svá oprávnění vyřídit s předstihem, zpravidla to nechávají na poslední chvíli,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Nově se do harmonogramu zařadily také dvě další oblasti. „Zapojí se oblast 3-15 Cimburkova. S ohledem na to, že zahrnuje pouze dvě ulice, bylo možné ji stihnout zařadit v letošním roce. Přidá se také část oblasti 5-07 Viniční. Loni zde byla provedena revize, takže zde stačí změnit vodorovné dopravní značení na modré a přidat svislé značky,“ doplnil Petr Kratochvíl.

Veškeré změny a zařazování nových oblastí placeného stání je konzultováno s příslušnými městskými částmi. Nové oblasti zařazené v roce 2023 budou patřit do návštěvnické zóny C, kde je parkování regulováno v době od 17 do 6 hodin. V této době zde návštěvníci zaplatí 20 korun za hodinu, jedna hodina denně je zdarma. Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v jiných oblastech. Bližší informace mohou lidé najít na webu parkovanivbrne.cz.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 07.02.2023 07:470 +
 
Kotlíkové dotace

Hlavní zprávy