Nováčci složili slib, závody ukončeny

BRNO: V sobotu proběhl v areálu Panská Lícha jubilejní jezdecký šampionát.
Sobota: Nádherné počasí přilákalo stovky návštěvníků, kteří mohli shlédnout férové boje na kolbištích. Skokové derby ovládl famózním výkonem košický policista Marián Zgola. Jím vedený Cortes Jumper projel celý závod bez jediné chybičky. V policejním parkuru si mnozí jezdci i zvířata sáhli pod paprsky pálícího slunce na dno sil. Famózní výkon předvedl Daniel Orság na Balistovi. Jeho výkon bez chyby v součtu se solidním základem ze skokového derby stačil na celkové prvenství, které tedy jeho zásluhou putuje k ostravským strážníkům. Na stupně vítězů jej doplnili domácí Radek Šejstal a bronzová Markéta Jelínková.GP_momentka.jpg

V pauze mezi závody potěšily diváky ukázky policejních psovodů a vrtulník. Policisté ze Speciální pořádkové jednotky předvedli také něco ze svého umu a hlavně pozvali na „plac“ zájemce z řad dětí. Ty se dlouho s policisty s nadšením „praly“. K vidění toho bylo mnohem více: dobové uniformy, nejmodernější i historická technika, laserová, stánky s praktickým nácvikem první pomoci, prevencí a další. Do kalendáře si můžete poznamenat 14. června 2025, kdy bude na řadě ročník s pořadovým číslem 26.

mjr. Pavel Šváb, 08.06.2024

Páteční den patřil na náměstí Svobody policistům. V dopolední části předvedli techniku, v řadě dynamických ukázek pak prezentovali svou práci. Hosty programu byli kolegové z Rakouska a Slovenska. Odpolední část patřila slavnostnímu slibu téměř dvou stovek nových policistů. K těm ve slavnostním programu promluvil také policejní prezident generálporučík Martin Vondrášek. Na slavnostní slib nováčků v řadách policie navázalo slavnostní zahájení jubilejního 25. ročníku Mezinárodního policejního mistrovství České republiky v jezdectví. To proběhne v sobotu v areálu Panská lícha.

por. Bohumil Malášek, 7. června 2024Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kotlíkové dotace

Hlavní zprávy