Vítězství v posledním závodu série Světového poháru v parašutismu pro české reprezentantky

Česká parašutistická reprezentace spolu s týmem Aeroklubu Plzeň Bory se jako nejpočetnější výprava zúčastnila finále série Světového poháru SWCS 2023. Zavod hostily Spojné arabské emiráty, resp. Emirát Dabai a odehrával se na pláži bezprostředně před imposantní budovou hotelu Address, komplexem nepřímo vlastněným šejkem z Abu Dhabí, mecenášem tohoto závodu. Seskoky mezi moře a mrakodrapy o výšce přes 300 m patřily k těm nejnáročnějším.


České reprezentantky i zde potvrdily vrcholnou formu a po titulu mistryň Evropy získaly opět nejcenější trofej v soutěži týmů.

V kategorii jednotlivců pak zvítězil výborný Jakub Rataj, v družstvech mužů se umístil tým CZECH MILITARY TEAM I na 6.místě, Aeroklub Plzeň na 9.místě a tým CZECH MILITARY TEAM I I na 12. pozici.

Jedná se o finále celé série Světového poháru, kde naši reprezentanti v družstvu CZECH MILITARY TEAM I obsadili v soutěži týmů 2.místo za německou reprezentací, 3. misto vybojovali parašutisté z Itálie.

V jednotlivcích série Světového poháru vybojoval celkové stříbro Hynek Tábor.

Kategorii veteránů nad 50 let ovládl skvělým výkonem Petr Chládek senior.

Tohoto závodu se parašutistky účastní za významné podpory partnerů reprezentačního týmu Advokátní kanceláře Kutějová, Maršál, Briaský, specialistů na reklamní a mediální právo a plzeňských společností Prestol holding, Maron.

Vlastní tým Aeroklub Pilsen, který v letošní sezóně tvoří parašutisté Bečka, Bednář (hostující AK Hořovice), Černý, Chádek (hostující AK Strakonice), Nový, Macichová a Taršinský, se zúčastnil všech kol celé série 2023 a obsadil ve vynikající konkurenci profi armádních a vrcholových týmů vynikající 16. místo. Celkově se Světového poháru v parašutismu v sezóně 2023 účastnilo 53 týmů z celého světa.

Výsledky soutěží světového poháru lze on line sledovat:

https://swcs.airshots.at/

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kotlíkové dotace

Hlavní zprávy