Online Před 2 dny

Město našlo zhotovitele pro práce na vodovodu a kanalizaci v Útěchovské

Nové kanalizace, přípojek a rekonstrukce vodovodu se dočkají obyvatelé ulice Útěchovské. Radní dnes na projekt vybrali zhotovitele. Rozsáhlé práce, které zlepší nevyhovující situaci v oblasti a umožní výstavbu kanalizace v dalších blízkých ulicích, dostala na starosti firma Skanska. Nabídková cena činí 49 570 132 korun bez DPH.

Blog
Před 5 dny
REGIONBRNO.CZ

Historická budova Vesny na Údolní by mohla opět sloužit osvětové činnosti

Ženský vzdělávací spolek Vesna by měl i v příštím roce využívat budovy na Údolní, které má ve správě město. Od nového roku přejde organizace ze současné výpůjčky do pronájmu. Aby vše bylo procedurálně správně, souhlasili dnes radní s adresným záměrem pronájmu pozemku.

Blog
Před 6 dny
REGIONBRNO.CZ

Bazén za Lužánkami zcela přerušil provoz

Areál Městského plaveckého stadionu Lužánky se od začátku letních prázdnin téměř na rok zcela uzavřel. Důvodem je výstavba nového 25metrového bazénu, který navazuje na stávající 50metrový bazén.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Nový web zpřehlední informace o bezpečnosti

Brno se připojí k městům se speciálním webem, který občanům usnadní přístup k informacím z oblasti bezpečnosti a prevence. Radní dnes projednali a schválili projekt Bezpečnější Brno. Ten zajistí vznik stejnojmenné webové stránky.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Město pronajme gastroprovozy na Lidické

Radní dnes na svém zasedání souhlasili se záměrem pronájmu prostor sloužících k podnikání na adresách Lidická 1861, 1863 a 1863. Tyto objekty doposud sloužily pro gastroprovoz.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Brno se příští rok představí na veletrhu MIPIM

Brno se bude v příštím roce prezentovat ve francouzském Cannes na veletrhu MIPIM, který se zaměřuje na oblast investičních příležitostí a realitního trhu. Dnes tuto účast schválili radní s tím, že na veletrhu bude prezentována chytrá čtvrť Špitálka a nová čtvrť Trnitá.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Informační strategie města Brna prochází každoroční aktualizací

Informační strategie města Brna prochází každoroční aktualizací. Její znění na období 2022–2026 dnes projednala Rada města Brna a doporučila ho ke schválení zastupitelům.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Brněnské spolky dětí a mládeže i další organizace si rozdělí téměř 15 milionů korun

Rada města Brna schválila na příští rok dotační programy na rozvoj mladých studentů zapojených do projektu DofE, na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže a také na zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas. Žádosti bude možné podávat během října letošního roku.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Město finančně podpoří další školu zapojenou do programu DofE

Střední zdravotnická škola na Jaselské rozšířila řady institucí, které se účastní programu neformálního vzdělávání The Duke of Edinburgh’s International Award Czech Republic Foundation (DofE). Brno zapojené školy finančně podporuje, a proto radní doporučili ke schválení zastupitelům dotaci pro danou školu ve výši 40 tisíc korun.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Podpora ekologické výchovy a oživení nábřeží i vnitrobloků pokračuje

Stejně jako v předchozích letech i letos Brno pokračuje v podpoře ekoprojektů. U tří dotačních programů byly aktualizovány podmínky tak, aby mohly být opětovně vypsány.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

BOHEMIA JAZZFEST se vrací na náměstí Svobody

Festival Bohemia JazzFest se po třech letech vrací na náměstí Svobody. Koná se od 18. do 19. července a je jako vždy pro všechny návštěvníky zdarma. Stejně jako dva předchozí ročníky, které se uskutečnily v komornější atmosféře na nádvoří radnice Brna-střed (2020) a na Dominikánském náměstí (2021), i tento letošní 17. ročník podporuje městská část Brno-střed.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Do zastupitelstva míří nová vyhláška o odpadovém hospodářství

Prvního ledna nabyl účinnosti nový zákon o odpadech (č. 541/2020 Sb.). Na změny v něm obsažené reaguje i městská vyhláška o odpadech, jejíž aktualizované znění posvětili radní. Finální slovo bude mít Zastupitelstvo města Brna.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Na Vinohradech vyrostla díky participativnímu rozpočtu nová pumptracková dráha

Ve čtvrtek 23. června byl slavnostně otevřen projekt Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní s bohatým doprovodným programem. Na pumptrackové dráze v blízkosti ulice Bořetické si návštěvníci užili i výborná exhibiční vystoupení na BMX a horských kolech.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Cyklostezka na Řípské spojí Olomouckou s Tuřankou

Další část páteřní cyklotrasy, která propojuje centrum Brna s obcemi na Šlapanicku, je blíže své realizaci. Radní dnes na pravidelném jednání schválili investiční záměr na vybudování cyklostezky v Řípské ulici ve Slatině.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Radní vybrali dodavatele elektronických pečetí

Rada města Brna dnes vybrala dodavatele k plnění veřejné zakázky malého rozsahu na službu „Integrace modulu eIDAS se službou I.CA a vizualizovaný podpis pro e-spis“. Smlouvu, jejíž znění radní taktéž schválili, uzavře město Brno s ICZ, a. s. Služba vyjde na necelý půlmilion korun.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ